Bloglar

Üretim Süreci

Üretim Süreci

Kübra İşçi
K'ai&Vrosi'nin çıkış noktası kullanım amacı günümüzde yok olmakta olan ve dokuyan ustası çok az olan peştemali günümüze uyarlayarak nesilden nesile aktarabilecek katma değerli bir ürün çıkarmaktı.
Devamını Oku
Zua Günlük Omuz Çantası

Zua Günlük Omuz Çantası

Kübra İşçi

Zua. Deniz anlamına geldiği kadar içine denizleri de alabilecek son model bir K'ai&Vrosi. Ayrıca çoğu insanın bildiği üzere Çamlıhemşin'de çok sevdiğimiz Elif ve Apo'nun işlettiği harika içecek ve tatlıların da olduğu kafenin de ismi. (Bilmeyenler mutlaka denemeli.) Dükkana gelen müşterilerimizin yorumlarıyla revize ettiğimiz Zua, kullanıcıların yorumlarıyla da şekillenerek son hâlini aldı. Dikdörtgen yapısıyla koltuk altınıza tam oturan oldukça kalıplı büyük bir omuz çantası.     İçerisinde, kaybolmaması için anahtarlığınızı veya cüzdanını da asabileceğiniz kısa bir sapı ve yine geniş bir cebi var. Dışında tam peştemal kumaşının altında hemen kullanmanız gerekenlere ulaşabileceğiniz bir cebi daha var. Zua omuz çantası siyah, taba ve bej...

Devamını Oku
Hüsamettin Koçan'ın En Büyük Eseri Baksı Müzesi

Hüsamettin Koçan'ın En Büyük Eseri Baksı Müzesi

Kübra İşçi
Karadeniz veya Doğu Karadeniz, bölgedeki etkinlikler yazılarımızın odak noktasında. Trabzon, Rize, Ordu, Sinop hep bahsettiğimiz şehirler ama neden bilmiyorum Bayburt'a hiç yer vermemişiz. O yüzden bugün bahsi çok geçmeyen bir şehrimizde Bayburt'ta yer alan yöreye özgü mimariyi ve gelenekleri taşıyan, sanatı yöre halkıyla buluşturan Baksı Müzesi ve kurucusu Hüsamettin Koçan'dan bahsediyoruz.  
Devamını Oku